Siurblio pasirinkimas
Ekologija ir švara – tai sąvokos, kurios šiandien neatsiejamos nuo sampratos “Šiuolaikinis namas”. Būdamas namuose, žmogus kiekvieną dieną įkvepia apie 400 milijardų dulkių dalelių. Mūsų būstas tapo (įrodyta ekologų) įvairių bakterijų, virusų, dulkių erkių augimo, vystymosi ir dauginimosi inkubatoriumi, nes namuose nėra gamtinių valančių faktorių. Šiai dienai apie 10% žmonių visame pasaulyje kenčia nuo įvairių kvėpavimo takų bei odos ligų. Tai žmonės, sergantys astma, alergija, kitais kvėpavimo takų susirgimais, dermatitu ir kitomis ligomis. Kokia gi šių negalavimų priežastis, kas yra kaltininkas? Pagrindinis kaltininkas – mikroskopinė dulkių erkė.
Be šio kaltininko dar yra gyvūnų plaukai, žiedadulkės, tabako dūmai, smogo dalelės, kurie daugeliu atveju taip pat yra ligų sukėlėjai. Ką daryti? Norime supažindinti su keliomis taisyklėmis, kuriomis reikia vadovautis, pasirenkant patalpų valymo sistemą, kuri bus patogi naudoti ir padės išsaugoti Jūsų sveikatą. Pirma taisyklė (pagrindinė) Dulkių siurblio pasirinkimas – tradicinis nešiojamas ar centrinis dulkių siurblys? Esminis skirtumas tarp šių siurblių yra oro pašalinimas ir naudojimo patogumas. Tradicinis dulkių siurblys po valymo orą išpučia atgal į valomas patalpas, sukeldamas dar neišvalytas dulkes, mikroorganizmų sporas ir paskleisdamas jas patalpose. Šios dulkės dar kelias valandas kabos ore, kurio mes kvėpuojame. Be to, joks filtras pilnai nesulaiko mikrobų ir mikroorganizmų sporų, bakterijų todėl visi jie grįžta atgal į patalpas, kur jų vis daugėja. Nepatogu ir tampyti paskui save didelį ir gremėzdišką dulkių siurblį, kuris be viso ko ir kelia nemažą triukšmą. Centriniai dulkių siurbliai orą išpučia į lauką – ir tuo pasakyta viskas! O nešioti reikia tik ilgą žarną. Antra taisyklė (ne mažiau svarbi) Filtravimo sistemos pasirinkimas. Yra keli oro filtravimo būdai:
Vanduo įpurškiamas į siurblio dulkių surinkimo konteinerį ir kartu su jomis nusėda konteinerio dugne. Po to pašalinamos į kanalizaciją. Viskas atrodo neblogai iki to laiko, kai sistema užsikemša. Sistemos valymas sudėtingas ir nepatogus. Be to, į siurblio montavimo vietą reikia atvesti vandentiekį ir kanalizaciją. Siurblys žymiai triukšmingesnis. O dar kvapai… Nepamatuotai brangi sistema. Kelios nuotraukos apie siurblius su dulkių pašalinimu į kanalizaciją.
75% dulkių sulaikomos ciklonu, dar 20% medžiaginiu filtru. Šiuo būdu valant stambesnės šiukšlės atskiriamos ciklonu o smulkesnės – medžiaginiu filtru. Filtro paviršius taip pat nedidelis – iki 1000 cm2. Siurblio gamintojai teigia, kad po kiekvieno siurblio išjungimo filtras savaime nukrato susikaupusias dulkes, tačiau kad tai įvyktų reikia momentaliai sustabdyti siurblio turbiną, besisukančią apie 25000 aps./min. greičiu. Žinoma to padaryti neįmanoma, nes apsisukimai mažėja palaipsniui, reikia jokio supurtymo iš tikrųjų nevyksta. Juk dulkės atskrieja iki filtro didžiuliu greičiu ir jas pašalinti iš ten nėra paprasta. O siurblio aprašyme nežymiai užsimenama, kad rekomenduojama kartą per 4-6 mėnesius išpurtyti medžiaginį filtrą (gal kas prisimena lietuvišką dulkių siurblį “Audra” ir kaip malonu buvo išpurtyti filtrą?) O čia galima pažiūrėti klipą, parodantį kaip iš tikrųjų “nupurtomas” maišas!
Šis būdas skiriasi nuo kitų tuo, kad pašalina visus trūkumus. Tik sausas valymas, ciklono ir didelio ploto kasetinio filtro naudojimas užtikrina puikią valymo kokybę. Apie 80% dulkių sulaikomos ciklonu, dar 17% smulkaus valymo filtru. Likę 3% smulkių dulkių ir bakterijų išpučiama į lauką. Filtro plotas net pačiose mažiausiose modeliuose yra 4000 cm2, o pramoniniuose siekia net 75000 cm2. Geriausiuose modeliuose naudojamas ilgaamžiškas poliesterio filtras. Tokius filtrus galima plauti ir jų tarnavimo laikas 7 ir daugiau metų. Šiai dienai tai pats progresyviausias ir efektingiausias būdas, užtikrinantis aukštą valymo kokybę ir patikimą variklio apsaugą.
|