Daugiau apie siurblius

5 priežastys pasirinkti centrinį dulkių siurblį

 1.Buities revoliucija

        Centrinis dulkių siurblys – inžinierinė namo sistema.  Centrinė dulkių siurbimo sistema – tai perversmas buityje. Atsirandant vis daugiau žinių apie alergijos priežastis, nešiojamų dulkių siurblių technologija palaipsniui išsenka. Žmonių buities įrangos srityje inžinierinių sistemų koncepcija yra pagrindinė. Šiuolaikiniuose namuose niekas neina pasisemti vandens iš šulinio, nesinaudoja “patogumais” lauke, neskalbia upelyje ir nesišildo prie laužo. Standartas numato centralizuotą vandens tiekimą, šildymą, nuotekų šalinimą, elektrą. Centrinės dulkių siurbimo sistemos – logiškas patalpų valymo technologijų vystymo etapas.
         Daugelis pažangių technologijų buičiai atėjo iš pramonės ar karinių sričių, kur taikomi patys aukščiausi reikalavimai įrangai. Centriniai dulkių siurbliai, naudojantys cikloninį  valymo metodą, ilgaamžiai elektros varikliai, kurių darbo resursas – tūkstančiai valandų, elektroninė įrangos apsauga pakeitė buities kokybę tūkstančiams žmonių.
         Ilgalaikė investicija. Centrinė dulkių siurbimo sistema veikia visą namo egzistavimo laikotarpį. Centrinis dulkių siurblys – inžinierinė sistema. Tai toks pats namo atributas, kaip sumontuota namų kino akustika, “protingo namo” automatika, ventiliacijos bei kondicionavimo sistemos, santechnika vonioje ir t.t. Šiuo metu neįmanoma įsivaizduoti namo be minėtų inžinierinių sistemų. Centrinis dulkių siurblys investicija į nekilnojamą turtą, kuri atsiperka per pirmuosius namo eksploatavimo metus.
         Ekonomija. Statistikos duomenimis buitiniai dulkių siurbliai keičiami kas 5 metus. Centrinio dulkių siurblio agregato resursas 20-25 metai, o esant geram servisui ir daugiau. Centriniai dulkių siurbliai komplektuojami galingais naujos kartos varikliais, kas leidžia sutrumpinti valymo laiką, padidinti įsiurbimo galią, padidinti naudingo veikimo koeficientą, atitinkamai sumažinti elektros energijos sunaudojimą.
         Automatika. Jūs jungiate žarną į vakuuminę rozetę – siurblys automatiškai įsijungia. Naujausi dulkių siurblių modeliai leidžia ne tik įjungti sistemą, bet ir reguliuoti įsiurbimo galią.
         Šiek tiek statistikos: Italijoje apie 25% naujų namų ar butų įrengtos centrinės dulkių siurbimo sistemos, Vokietijoje ir Prancūzijoje – 40%, o Švedijoje - jau 60%. Centrinių dulkių siurblių pardavimai Europoje kasmet didėja 2,5 karto. Centrinių dulkių siurblių naudojimas nurodytas naujiems statomiems trijų ir daugiau žvaigždučių viešbučiams.

2. Švara

           Išsiurbti trupinius nuo kilimo ar smėlį iš prieškambario gali bet koks  dulkių siurblys. Tačiau  ištraukti dulkių erkutes ar guaniną (erkučių veiklos liekanas) iš ilgaplaukio kilimo iš pirmo karto – ši užduotis įveikiama tik centriniam dulkių siurbliui. Naudojant centrinį dulkių siurblį pasiekiama švarumo klasė, prieinama tik profesionalioms valymo sistemoms

3. Sveikata

         Vienas pagrindinių tikslų, pasiekiamų centrinių dulkių siurblių pagalba  priežasčių -labai smulkių dulkių (3 mikronų ir smulkesnių), sukeliančių alergiją pašalinimas. Labiausiai namu dulkių alergenų poveikiui jautrūs yra vaikai, kurių imuninė sistema dar nėra stipri, taip pat asmenys, sergantys kvėpavimo takų ar odos ligomis.
Žmogaus imuninės sistemos tikslas – atpažinti svetimkūnius (dulkes), neleisti patekti joms į organizmą, esant būtinybei jas perdirbti ar pašalinti. Tam yra oda, limfinė plaučių medžiaga, limfmazgiai. Stambios dulkės (3 mikronai ir didesnės sulaikomos nesunkiai. Šios dulkės nekelia pavojaus žmogaus organizmui, nemalonus tik estetinis vaizdas. Smulkios dulkės praeina per nosies ir kvėpavimo takų gleivines ir patenka tiesiai į kraują. Tradiciniai dulkių siurbliai pašalina tik stambias dulkes. Su smulkiom dulkėm pajėgūs kovoti tik centriniai dulkių siurbliai. 
         Alergologų nuomone, ženkliai pagerinti buities sąlygas alergiškiems žmonėms galima laikantis taisyklių, viena svarbiausių jų tarpe – reguliarus ir kruopštus naminių dulkių valymas. Šiuo požiūriu centriniai dulkių siurbliai iš principo skiriasi nuo kitų tipų siurblių – jie vieninteliai 100% pašalina visus alergijos sukėlėjus, esančius namų dulkėse. Centrinių dulkių siurblių naudojimas buityje ženkliai sumažina alergijos (tame tarpe kvėpavimo takų ir odos) ligų riziką, pagerina miego kokybę sergantiems bronchine astma (vaikams ir suaugusiems), mažina priepuolių kiekį ir jų sunkumą, ženkliai pagerina gyvenimo kokybę.
          Centrinių dulkių siurblių poveikio efektyvumo tyrimas, atliktas JAV, parvirtino kvėpavimo alergijos simptomų sumažėjimą 44-61% patalpose, kuriuose buvo naudojami centriniai dulkių siurbliai. Šaltinis: “The influence of a central vacuum system on quality of life in patients with house dust-associated allergic rhinitis”, Journal of investigational allergology and clinical immunology. (Stanley M.Naguwa,M.D.M.; Eric Gershwin, M/D/ Division of Rheumatology)

4. Komfortas

           Viskas genialiai paprasta – štai centrinės dulkių siurbimo sistemos principas. Vieną kartą ją sumontavus Jūs pamirštate apie siurblio egzistavimą. Jis automatiškai įsijungia įkišant žarną į lizdą ar paspaudžiant koja šiukšlių surinkėją virtuvėje.
           Filtravimo sistema yra dviejų pakopų: ciklonas ir poliesterinis filtras. Ciklono pagalba sulaikoma apie 96% dulkių, poliesterinis filtras sulaiko dar 3%. Likęs 1% (smukiadispersinės dulkės, mikrobai pašalinami į išorę. Filtras gali būti plaunamas kartą per du – tris metus, o dulkės iš konteinerio pašalinamos kartą per 3-4 mėnesius.
.

5. Naujas gyvenimo stilius

            Centrinio dulkių siurblio keliamas triukšmas – 62-65 dB (šalia agregato). (Triukšmas nuo stiprios liūties – 60dB, nešiojamo dulkių siurblio keliamas triukšmas 70-90dB.). Centrinis dulkių siurblys montuojamas negyvenamoje zonoje, todėl siurbiant girdimas tik triukšmas nuo įsiurbiamo oro.
           Centrinių dulkių siurblių technologija – siekiantiems naujovių, tiems kuriais seka kiti, tiems, kurie jau šiandien mato tai, ką kiti supras vėliau, kas tiki pažanga ir nebijo naujovių.